Çevrimiçi AİHS Seminerleri Kapsamında İlk Grup Eğitimi Tamamlandı

Vakfımız bünyesindeki İnsan Hakları Akademisi ve Almanya Federal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği desteğiyle Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bireysel başvuru usulüne dair avukatların ve stajyer avukatların kapasitelerini geliştirmeye yönelik Online (Çevrimiçi) AİHS Eğitim Seminerlerden ilk grup eğitimi tamamlandı.

06 Ağustos 2020 ile 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimlerin ilk grubunda otuz (30) avukat ve stajyer avukat eğitim gördü. “AYM ve AİHM’e Bireysel Başvuru Usulü, İfade Özgürlüğü, İşkence Yasağı, Kişi Özgürlüğü ve Güvenliği Hakkı, Adil Yargılanma Hakkı, Mülkiyet Hakkı ve Ayrımcılık Yasağı” başlıklı konular eğitici/kolaylaştırıcılar Orhan Kemal Cengiz, Hasan Kemal Elban, Günal Kurşun, Serkan Cengiz, Mehmet Nur Terzi ve Zahide Beytaş Tıraş Öneri tarafından katılımcılara aktarıldı. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından katılımcılar eğitim sertifikalarını almaya hak kazandı.

İlk grup eğitimine gösterilen ilgiden dolayı katılımcılarımıza, eğitici/kolaylaştıcılarımıza ve destekçimize teşekkür ederiz.

Bunları da inceleyebilirsiniz: